Dla kogo są opatrunki Dibucell?

Dibucell to unikalny opatrunek aktywny, który w 100% jest biodegradowalny w środowisku rany. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że pacjenci mogą raz na zawsze zapomnieć o bolesnej i kłopotliwej wymianie starego opatrunku na nowy.

Jak działają biodegradowalne opatrunki?

Opatrunki Dibucell dzięki porowatej strukturze 3D ułatwiają stworzenie optymalnego mikrośrodowiska dla procesu gojenia danej rany. Opatrunki dzięki właściwej wymianie gazowej zapewniają prawidłową termoregulację. W dużej mierze to właśnie biodegradowalne opatrunki Dibucell są w stanie pozbyć się nadmiaru wydzieliny, dzięki czemu gojenie ran przebiega sprawnie.

Gdzie można kupić opatrunki biodegradowalne?

Biodegradowalne opatrunki Dibucell dostępne są w każdej aptece bez recepty. Opatrunki można zamówić także w sklepach internetowych i na aukcjach online. Sporym atutem opatrunków jest to, że są one łatwe w aplikacji. Warto wspomnieć także o tym, że opatrunki nie mają żadnych negatywnych interakcji z innymi lekami.

Jak wygląda dawkowanie?

Opatrunki należy nałożyć na oczyszczone rany, na których nie występują objawy infekcji. Przed nałożeniem opatrunku warto dokładnie umyć ręce i założyć specjalne rękawiczki jednorazowe. Jeżeli powierzchnia rany przekracza powierzchnię jednego opatrunku, to należy oczywiście sięgnąć po większą ilość opatrunków, aby pokryć całość. Przy mniejszych ranach, można oczywiście opatrunki przyciąć. Opatrunki można zdjąć tylko wtedy, gdy pojawi się infekcja. Jeżeli rana jest sucha, to przed nałożeniem opatrunku warto ranę zwilżyć jałowym roztworem soli fizjologicznej.

Related Post