Światowy dzień nerek Zdrowie Jak rzucić palenie?

Jak rzucić palenie?

Palenie papierosów to uzależnienie, z którym boryka się coraz więcej osób. Rzucenie nałogu nie jest łatwym zadaniem, jednak jest możliwe do zrealizowania. Jak skutecznie rzucić palenie? Czy warto sięgnąć po środki dostępne w aptece? O czym pamiętać?

Zalety związane z rzuceniem palenia

Okazuje się, że rzucenie nałogu ma wiele korzyści zdrowotnych. Bardzo szybko zauważymy obniżenie ciśnienia krwi i zmniejszenie poziomu tlenku węglu w organizmie. Kolejną kwestią jest fakt, że dochodzi do zwiększenia się pojemności płuc i poprawy krążenia. Po kilku miesiącach kaszel palacza i duszności zaczną zanikać, dając nam swobodę w oddychaniu. Warto zauważyć, że dzięki rzuceniu papierosów zmniejszymy ryzyko zachorowania na raka płuc, chorobę wieńcową, czy chorobę niedokrwienną serca. Nie zapominajmy o tym, że dla naszej rodziny także będzie miało to zbawienny wpływ – u dzieci zmniejszy się ryzyko rozwoju chorób układu oddechowego.

Jak rzucić palenie?

Rzucenie palenia papierosów najlepiej rozpocząć małymi krokami. Najtrudniejsze są pierwsze chwile, ale jeśli je przetrwamy, z pewnością damy radę przeżyć bez nałogu całe dalsze życie. Pierwszy krok to podjęcie decyzji o rozstaniu się z uzależnieniem. Następnie zastanówmy się, w jakich momentach sięgamy zazwyczaj po papierosa. Określmy też czas, jaki dajemy sobie na rzucenie palenia. Niezbędne jest też pozbycie się wszelkich rzeczy wiążących się z nałogiem (zapalniczka, popielniczka). Coraz częściej nałogowi palacze decydują się na sięgnięcie po środki wspomagające ten proces. Poprośmy o pomoc farmaceutę, który wskaże, jakie specyfiki nam pomogą.

Related Post