preparat na prostatę1
Leki

Leczenie zapalenia gruczołu krokowego

Na całym świecie przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego dotyczy od 20% do 35% mężczyzn w najbardziej aktywnej grupie wiekowej 20-40 lat. Występuje również w starszym wieku, często w połączeniu z gruczolakiem prostaty. Ból krocza, zaburzenia oddawania moczu i inne nieprzyjemne objawy obniżają jakość życia.

Kiedy można przepisać tabletki na zapalenie gruczołu krokowego i jak one działają?

Dokładna diagnoza i kompleksowe podejście do terapii są niezbędne, aby poradzić sobie z problemem. Porozmawiajmy o tym, jakie są tabletki od zapalenia gruczołu krokowego, jak one działają.

Leczenie farmakologiczne przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego ma na celu usunięcie przyczyny stanu zapalnego i złagodzenie objawów, z bólem, zaburzeniami oddawania moczu i dysfunkcjami seksualnymi na czele. Leczenie, aby było skuteczne, musi być kompleksowe. Tabletki na zapalenie gruczołu krokowego dla mężczyzn są przepisywane przez lekarza na podstawie wyników badania, słuchania skarg pacjenta, studiowania wywiadu i specjalnych środków diagnostycznych. Leki bez recepty można zakupić w aptekach internetowych np. tutaj. preparat na prostatę

Antybiotyki

Około 10% przypadków zapalenia gruczołu krokowego jest pochodzenia infekcyjnego, a do 90% to bakteryjne przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego. Z tego powodu antybiotyki nie zawsze są skuteczne. Ponadto, różne patogeny różnie reagują na antybiotykoterapię. Istnieją szczepy, które są odporne na antybiotyki z pewnych grup. Rodzaj patogenu i jego wrażliwość na terapię muszą być dokładnie określone, aby dobrać odpowiednie leki. Przepisując preparaty na prostatę antybakteryjne, lekarz bierze pod uwagę ich zakres działania, zdolność substancji czynnej do gromadzenia się w tkance gruczołowej, możliwe skutki uboczne.

 

Możesz również polubić…