Zdrowie

Jakie leki na biegunkę bez recepty dla dorosłych stosować?

Biegunka zwykle jest objawem zatrucia pokarmowego lub grypy żołądkowej, co może skutkować odwodnieniem organizmu. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiednim momencie przyjąć elektrolity oraz probiotyki, a w przypadku długiej biegunki sięgnąć po konkretne leki przeciwbiegunkowe.

Co stosować podczas biegunki?

Leki na biegunkę można znaleźć zarówno w formie tabletek, jak i saszetek z proszkiem do sporządzania roztworu. Wśród możliwości do zastosowania znajdują się m.in.:

  • probiotyki – odbudowują mikrobiotę jelitową, co zmniejsza ryzyko nawrotu biegunki.
  • loperamid – zmniejsza utratę wody oraz elektrolitów, a także łagodzi potrzebę natychmiastowego wypróżnienia.
  • diosmektyt – absorbuje bakterie i toksyny, po czym ułatwia ich usunięcie z organizmu.
  • racekadotryl – wykazuje skuteczne działanie przeciwbiegunkowe, a przy okazji nie wywołuje wzdęć brzucha.

Jak można wesprzeć organizm w walce z biegunką?

W czasie biegunki należy pamiętać o spożywaniu regularnych posiłków, a przy braku apetytu zastosować dietę lekkostrawną oraz zmniejszyć porcje jedzenia, by niepotrzebnie nie obciążać pracy jelit. Dobrym pomysłem z pewnością będzie przyjmowanie elektrolitów oraz probiotyków, które wspomogą organizm w wcale z zatruciem pokarmowym lub grypą żołądkową.

Jeśli jednak biegunka nie będzie odpuszczać przez dłuższy czas, najlepszym wyjściem będzie przyjęcie tabletek na biegunkę lub saszetek z proszkiem, które wykazują działanie przeciwbiegunkowe i pozwolą pozbyć się nieprzyjemnej dolegliwości. Mimo wszystko nawadnianie jest w tej kwestii najważniejsze, ponieważ przy intensywnym stanie może dojść do odwodnienia organizmu.

Leki na biegunkę dla dorosłych bez recepty dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/biegunki.html

Możesz również polubić…