Światowy dzień nerek Zdrowie Jakie leki na biegunkę bez recepty dla dorosłych stosować?

Jakie leki na biegunkę bez recepty dla dorosłych stosować?

Biegunka zwykle jest objawem zatrucia pokarmowego lub grypy żołądkowej, co może skutkować odwodnieniem organizmu. Dlatego tak ważne jest, by w odpowiednim momencie przyjąć elektrolity oraz probiotyki, a w przypadku długiej biegunki sięgnąć po konkretne leki przeciwbiegunkowe.

Co stosować podczas biegunki?

Leki na biegunkę można znaleźć zarówno w formie tabletek, jak i saszetek z proszkiem do sporządzania roztworu. Wśród możliwości do zastosowania znajdują się m.in.:

  • probiotyki – odbudowują mikrobiotę jelitową, co zmniejsza ryzyko nawrotu biegunki.
  • loperamid – zmniejsza utratę wody oraz elektrolitów, a także łagodzi potrzebę natychmiastowego wypróżnienia.
  • diosmektyt – absorbuje bakterie i toksyny, po czym ułatwia ich usunięcie z organizmu.
  • racekadotryl – wykazuje skuteczne działanie przeciwbiegunkowe, a przy okazji nie wywołuje wzdęć brzucha.

Jak można wesprzeć organizm w walce z biegunką?

W czasie biegunki należy pamiętać o spożywaniu regularnych posiłków, a przy braku apetytu zastosować dietę lekkostrawną oraz zmniejszyć porcje jedzenia, by niepotrzebnie nie obciążać pracy jelit. Dobrym pomysłem z pewnością będzie przyjmowanie elektrolitów oraz probiotyków, które wspomogą organizm w wcale z zatruciem pokarmowym lub grypą żołądkową.

Jeśli jednak biegunka nie będzie odpuszczać przez dłuższy czas, najlepszym wyjściem będzie przyjęcie tabletek na biegunkę lub saszetek z proszkiem, które wykazują działanie przeciwbiegunkowe i pozwolą pozbyć się nieprzyjemnej dolegliwości. Mimo wszystko nawadnianie jest w tej kwestii najważniejsze, ponieważ przy intensywnym stanie może dojść do odwodnienia organizmu.

Leki na biegunkę dla dorosłych bez recepty dostępne na stronie https://www.aptekagalen.pl/biegunki.html

Related Post