Zdrowie

Jakie leki stosować w przypadku oparzeń?

O oparzenie skóry wcale nie jest trudne. Możemy być na nie narażeni również w domu – gorące piece, rozgrzane żelazka, wrząca woda. Jednym z najczęstszych urazów tego typu jest oparzenie słoneczne. Niezależnie od przyczyny, zawsze występują nieprzyjemne objawy, takie jak: silne zaczerwienienie, ból i obrzęk skóry. Dlatego warto mieć w apteczce skuteczne leki na oparzenia – maści, żele, kremy łagodzące.

Preparaty na oparzenia

Oparzenia to nie tylko bolesność i dyskomfort, ale także choroba, która wymaga leczenia. Skuteczne oraz wygodne do stosowania środki to przede wszystkim:
– kremy na oparzenia, które działają w sposób łagodzący,
– maści na oparzenia przyspieszające regenerację skóry (dostępne tu przeważnie bez recepty),
– wygodne w użytkowaniu pianki z d-panthenolem.
Praktycznie każdy dostępny środek na oparzenia łagodzi ból, przynosi szybką ulgę, zmniejsza podrażnienia i wspomaga gojenie się ran. Do szybkiej regeneracji skóry polecane są również inne kremy, maści lub pianki na oparzenia. Stosowanie sprayu na oparzenia lub maści to również dobry sposób na odizolowanie poparzonego miejsca i zabezpieczenie go przed czynnikami zewnętrznymi.

maść na oparzenia w tubce

Oparzenia u dzieci

Dla dzieci i osób szczególnie narażonych na ból odpowiednim rozwiązaniem jest łagodzący krem lub specjalny żel zawierający aloes. Taki lek działa chłodząco na oparzenia, a nawet miejscowo znieczulająco, idealnie sprawdza się przy cięższych i wyjątkowo bolesnych oparzeniach. Przyspiesza właściwą regenerację uszkodzonej skóry oraz kanek.

Możesz również polubić…