lek na zapalenie pęcherza urofuraginum
Leki

Leki na zapalenie pęcherza – co powinny zawierać?

Infekcja dróg moczowych to dolegliwość dotykająca bardzo wiele osób, a w szczególności kobiety. Wynika z przeniknięcia bakterii do miejsc intymnych, co może prowadzić do zapalenia pęcherza. Na szczęście istnieje wiele leków dostępnych bez recepty, które pomagają niwelować objawy tej przykrej dolegliwości.

Silny lek na zapalenie pęcherza bez recepty

Leki na zapalenie pęcherza mogą przyjmować różne formy. W aptekach spotyka się specyfiki w postaci tabletek, płynów, saszetek oraz maści. Wiele silnych leków na zapalenie pęcherza bez recepty zawiera furaginę. Jest to związek chemiczny wykazujące działanie przeciwbakteryjne, pozwala na eliminacje szczepów działających w obrębie dróg moczowych. Lek na zapalenie pęcherza może zawierać metanaminę lub salicylan fenylu. Są to związki chemiczne o działaniu przeciwzapalnym oraz antybakteryjnym.

urosept, lek na zapalenie pęcherza

Leki na zapalenie pęcherza oparte na naturalnych składnikach

Coraz częściej spotyka się leki odkażające drogi moczowe bez recepty, które są oparte na ziołach. Mogą być tworzone na bazie wyciągów z takich roślin jak:

  • rumianek,
  • ziele skrzypu,
  • korzeń pietruszki,
  • liść brzozy,
  • kłącze perzu.

Warto zaznaczyć, że ziołowe leki do odkażanie dróg moczowych bez recepty wykazują działanie moczopędne. Nie stanowią sposobu na zwalczenie dolegliwości, ale pozwalają na efektywne niwelowanie jej dokuczliwych objawów. W niektórych przypadkach stanowią jedyną opcję, na przykład u osób nie mogących stosować furaginy, co może być wynikiem cukrzycy lub niewydolności nerek.

Możesz również polubić…