Światowy dzień nerek Zdrowie Czym jest spray do uszu?

Czym jest spray do uszu?

W przewodzie słuchowym znajduje się woskowina, która pełni bardzo ważną rolę w całym układzie. Jest to naturalna substancja tłuszczowa, która stanowi obowiązkowy element mechanizmu samooczyszczania ucha.

Jak działa spray do uszu?

Działa nie tylko bakteriobójczo, ale również zmiękczająco i ochronnie. Gdy woskowina jest produkowana w nadmiarze, to możliwe jest pogorzenie słuchu. Inne popularne objawy to ból ucha, zawroty głowy oraz szumy uszne. Spray do uszu przede wszystkim zmiękcza woskowinę, która zalega wewnątrz, a do tego natłuszcza przewód słuchowy. Dzięki temu można ją łatwiej usunąć. Na rynku dostępne są także preparaty wodne, które pomagają rozpuścić woskowinę. Spray do uszu chroni także przed infekcjami grzybiczymi oraz bakteryjnymi, a do tego poprawia działanie narządu słuchu. https://www.aptekagalen.pl/higiena-uszu

Czyszczenie uszu

Przy problemach ze słuchem warto odwiedzić laryngologa i zastosować spray do uszu. Należy pamiętać, że spray nie powinien być stosowany, jeśli nie zachodzi konkretna potrzeba. Kanał słuchowy musi posiadać naturalną ochronę, dlatego naturalne jest, że trochę woskowiny powinno w nim pozostać. W przypadku zwiększonej produkcji woskowiny można używać sprayu profilaktycznie. U niektórych osób w przewodzie słuchowym gromadzi się woda do kąpieli, w takiej sytuacji również warto zastosować preparat. Najlepiej korzystać z oferty sprawdzonych producentów, którzy od wielu lat działają na rynku. Większość ludzi niestety dalej korzysta z patyczków higienicznych. Nie jest to dobry sposób, ponieważ można w ten sposób bardzo łatwo uszkodzić błonę bębenkową.

Related Post