Skuteczne leki, tabletki, preparaty na zaparcia dla dorosłych

Każdy z nas zapewne zna sytuację, w której wyjście do toalety staje się dużym problemem. Zaparcia powodują bóle brzucha i wzdęcia oraz pogarszają ogólne samopoczucie. Można zastosować skuteczny lek na zaparcia, który pomoże szybko i delikatnie oczyścić jelita.

Które tabletki mogą pomóc w zaparciach i jak często można je przyjmować

Przyczyny tak delikatnego problemu, jakim są zaparcia, nie zawsze są związane z ostrymi lub przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego. Niewłaściwa dieta, brak płynów, siedzący tryb życia, stres – wszystkie te czynniki mogą zaburzać perystaltykę jelit i prowadzić do problemów z ich opróżnianiem.skuteczny lek na zaparcia

Tabletki na przeczyszczenie występują w wielu różnych postaciach, takich jak czopki, roztwory, proszki lub tabletki. Sprawdźmy jak wybrać skuteczne tabletki na zaparcia, warto przypomnieć, że przed zakupem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Środek przeczyszczający na bazie pikosiarczanu sodu

Lek na zaparcia dostępny jest w tabletkach i nie wymaga recepty lekarskiej. pomaga w zaparciach spowodowanych słabą perystaltyką (u pacjentów unieruchomionych w łóżku, po zabiegach chirurgicznych i porodzie). Tabletki zmiękczają również jelita, co ułatwia wypróżnianie w przypadku hemoroidów i szczelin odbytu.

Tabletkę należy przyjmować w całości, bez rozgryzania, popijając niewielką ilością wody. Lepiej jest przyjmować lek na noc, tak aby działanie wystąpiło już podczas porannej wizyty w toalecie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki. Jeśli w ciągu 10 dni problem zaparć nie zostanie rozwiązany, należy skonsultować się z lekarzem.

Related Post

Wymagająca potencjaWymagająca potencja

Cukrzyca, choroby układu krążenia lub depresja. Ta nieudana erekcja może mieć różne przyczyny. Aby jednak właściwie podejść do problemu, wprowadzając leczenie różnymi substancjami jak inventum https://www.aptekagalen.pl/inventum-25mg-2tbl-do-rozgryzania-i-zucia, trzeba wiedzieć, co się