Światowy dzień nerek Zdrowie Skuteczne leki, tabletki, preparaty na zaparcia dla dorosłych

Skuteczne leki, tabletki, preparaty na zaparcia dla dorosłych

Każdy z nas zapewne zna sytuację, w której wyjście do toalety staje się dużym problemem. Zaparcia powodują bóle brzucha i wzdęcia oraz pogarszają ogólne samopoczucie. Można zastosować skuteczny lek na zaparcia, który pomoże szybko i delikatnie oczyścić jelita.

Które tabletki mogą pomóc w zaparciach i jak często można je przyjmować

Przyczyny tak delikatnego problemu, jakim są zaparcia, nie zawsze są związane z ostrymi lub przewlekłymi chorobami przewodu pokarmowego. Niewłaściwa dieta, brak płynów, siedzący tryb życia, stres – wszystkie te czynniki mogą zaburzać perystaltykę jelit i prowadzić do problemów z ich opróżnianiem.skuteczny lek na zaparcia

Tabletki na przeczyszczenie występują w wielu różnych postaciach, takich jak czopki, roztwory, proszki lub tabletki. Sprawdźmy jak wybrać skuteczne tabletki na zaparcia, warto przypomnieć, że przed zakupem leku należy skonsultować się z lekarzem.

Środek przeczyszczający na bazie pikosiarczanu sodu

Lek na zaparcia dostępny jest w tabletkach i nie wymaga recepty lekarskiej. pomaga w zaparciach spowodowanych słabą perystaltyką (u pacjentów unieruchomionych w łóżku, po zabiegach chirurgicznych i porodzie). Tabletki zmiękczają również jelita, co ułatwia wypróżnianie w przypadku hemoroidów i szczelin odbytu.

Tabletkę należy przyjmować w całości, bez rozgryzania, popijając niewielką ilością wody. Lepiej jest przyjmować lek na noc, tak aby działanie wystąpiło już podczas porannej wizyty w toalecie. Maksymalna dawka dobowa wynosi 3 tabletki. Jeśli w ciągu 10 dni problem zaparć nie zostanie rozwiązany, należy skonsultować się z lekarzem.

Related Post