Czopki Procto Glyvenol – co leczą i jak je stosować?

Procto Glyvenol czopki to lek do miejscowego stosowania w leczeniu zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych hemoroidów. Hemoroidy to małe guzki dookoła lub w środku odbytu. Ich początkowe stadium może nie dawać objawów bólowych, ale wraz z rozwojem schorzenia ból oraz pieczenie staje się bardzo dokuczliwe. Czopki Procto Glyvenol posiadają dwie substancję czynne – 400 mg tribenozydu i 40 mg lidokainy. Pierwsza z nich ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe oraz przeciwdziała uszkodzeniom śródbłonka naczyniowego. Lidokaina to substancja o działaniu miejscowo znieczulającym, która niweluje objawy takie jak ból, pieczenie oraz świąd.

Zalecana dawka Procto Glyvenolu w czopkach to jeden czopek rano i jeden wieczorem. Nie należy przekraczać zalecanej przez producenta dawki leku ani używać zwiększonej ilości leku  w przypadku pominięcia jednej dawki. Medykamentu nie należy stosować u dzieci oraz kobiet w ciąży bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie stwierdzono, by czopki Procto Glyvenol zachodziły w reakcje z innymi przyjmowanymi przez pacjenta lekami, jednakże powinno się skonsultować z lekarzem lub farmaceutą w celu zasięgnięcia informacji na temat ewentualnych przeciwwskazań. Do przeciwwskazań niezwiązanych z przyjmowanymi lekami należy także nadwrażliwość, na którykolwiek składnik leku oraz przy schorzeniach wątroby. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych np. wzmożony świąd lub pieczenie należy zaprzestać stosowania leku Procto Glyvenol w czopkach i skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Related Post

Wymagająca potencjaWymagająca potencja

Cukrzyca, choroby układu krążenia lub depresja. Ta nieudana erekcja może mieć różne przyczyny. Aby jednak właściwie podejść do problemu, wprowadzając leczenie różnymi substancjami jak inventum https://www.aptekagalen.pl/inventum-25mg-2tbl-do-rozgryzania-i-zucia, trzeba wiedzieć, co się