Jak działają tabletki na alergię?

W leczeniu alergii zalecane jest zwykle maksymalne ograniczenie kontaktu z alergenem. Czasem jednak to niemożliwe – np. kiedy uczulenie wywołują pylące rośliny. Aby uniknąć przykrych objawów uczulenia, najlepiej sięgnąć wtedy po tabletki na alergię. Jak działają i dlaczego przynoszą ulgę?

Jakie są przyczyny alergii?

Alergie bywają już nazywane chorobą cywilizacyjną. Zmaga się z nimi coraz większa grupa osób – wiele dzieci przychodzi na świat z uczuleniem, inni obserwują niepokojące objawy później, czasem nawet w wieku dorosłym.
Bezpośrednią przyczyną reakcji alergicznej jest nadmierne wyczulenie układu immunologicznego. Ten identyfikuje substancję niezagrażającą ludzkiemu zdrowiu jako potencjalnie niebezpieczną i zwalcza ją. Pojawiają się objawy takie jak swędzenie, opuchlizna, problemy z oddychaniem, katar, wysypka. Wiadomo, że dużą rolę odgrywa genetyka – wiele alergii jest dziedziczonych po rodzicach. Na dziedziczność wpływają jednak także czynniki środowiskowe: alergie aktywują zanieczyszczenia powietrza, ekspozycja na czynniki drażniące, zbyt sterylny tryb życia.

Leczenie – kiedy warto sięgnąć po tabletki na alergie?

Alergia to choroba, która nie powinna być lekceważona. Wywołuje nieprzyjemne, skutecznie odbierające radość życia objawy, ale może stanowić także bezpośrednie zagrożenie życia, jeśli dojdzie do szoku anafilaktycznego.
Dlatego zalecana jest konsultacja z alergologiem i przeprowadzenie testów alergicznych. Jeśli alergenu nie będzie cało się wyeliminować z codziennego życia, leczenie opiera się o tabletki na alergie  https://www.aptekagalen.pl/tabletki – te blokują receptory histaminowe i zapobiegają objawom alergii. Są polecane osobom uczulonym na trawę, pyłki roślin czy sierść – tych alergeny nie zawsze da się uniknąć.

Related Post