Maść na hemoroidy – czy może wyeliminować wstydliwą chorobę?

Hemoroidy to potoczne określenie choroby, która powstaje wtedy, gdy w splotach naczyń krwionośnych obecnych w odbycie dochodzi do zaburzeń krążenia krwi. Jest to choroba cywilizacyjna, wynikająca z nieodpowiedniego stylu życia, w tym małej ilości ruchu i diety. Leczyć można ją na wiele sposobów, a pomóc może między innymi maść na hemoroidy. Sprawdź https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy

Stadiach choroby hemoroidalnej a maści

W chorobie hemoroidalnej wymienia się cztery stadia. Pierwsze stadium łatwo jest przeoczyć, gdyż często objawia się one jedynie lekkim swędzeniem odbytu. W drugim hemoroidy zaczynają wypadać podczas wypróżniania, jednak wracają same na swoje miejsce wkrótce po nim. W trzecim stadium trzeba odprowadzać je do odbytu już ręcznie, a w ostatnim pozostają one poza odbytem już permanentnie.

Maść na hemoroidy całkowicie skuteczna będzie jedynie w pierwszym stadium, chociaż może też bardzo wspomóc leczenie stadium drugiego, które jednak już zasadniczo wymaga leczenia zabiegowego. W trzecim i czwartym stadium możliwe jest już tylko leczenie zabiegowe bądź operacyjne.

Bogactwo składników

Maści na hemoroidy charakteryzują się wysoce zróżnicowanym składem, jednak dominują te oparte o wyciągi roślinne, których skuteczność jest najwyższa. Wyciągi z kasztanowca zwyczajnego, kory dębu, oczaru, rumianku, nagietka i innych roślin są wysoce skuteczne i często w pełni wystarczające do wyleczenia, jednak w cięższych przypadkach i przy obecności chorób współtowarzyszących, takich jak szczelina odbytu, stosuje się też maści na hemoroidy z antybiotykami, sterydami i substancjami przeciwświądowymi i przeciwbólowymi.

Pamiętać jednak należy, że terapia domowa to także zmiana diety i dostarczenie sobie większej ilości ruchu.

Related Post

Wymagająca potencjaWymagająca potencja

Cukrzyca, choroby układu krążenia lub depresja. Ta nieudana erekcja może mieć różne przyczyny. Aby jednak właściwie podejść do problemu, wprowadzając leczenie różnymi substancjami jak inventum https://www.aptekagalen.pl/inventum-25mg-2tbl-do-rozgryzania-i-zucia, trzeba wiedzieć, co się