Maść na hemoroidy – czy może wyeliminować wstydliwą chorobę?

Hemoroidy to potoczne określenie choroby, która powstaje wtedy, gdy w splotach naczyń krwionośnych obecnych w odbycie dochodzi do zaburzeń krążenia krwi. Jest to choroba cywilizacyjna, wynikająca z nieodpowiedniego stylu życia, w tym małej ilości ruchu i diety. Leczyć można ją na wiele sposobów, a pomóc może między innymi maść na hemoroidy. Sprawdź https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy

Stadiach choroby hemoroidalnej a maści

W chorobie hemoroidalnej wymienia się cztery stadia. Pierwsze stadium łatwo jest przeoczyć, gdyż często objawia się one jedynie lekkim swędzeniem odbytu. W drugim hemoroidy zaczynają wypadać podczas wypróżniania, jednak wracają same na swoje miejsce wkrótce po nim. W trzecim stadium trzeba odprowadzać je do odbytu już ręcznie, a w ostatnim pozostają one poza odbytem już permanentnie.

Maść na hemoroidy całkowicie skuteczna będzie jedynie w pierwszym stadium, chociaż może też bardzo wspomóc leczenie stadium drugiego, które jednak już zasadniczo wymaga leczenia zabiegowego. W trzecim i czwartym stadium możliwe jest już tylko leczenie zabiegowe bądź operacyjne.

Bogactwo składników

Maści na hemoroidy charakteryzują się wysoce zróżnicowanym składem, jednak dominują te oparte o wyciągi roślinne, których skuteczność jest najwyższa. Wyciągi z kasztanowca zwyczajnego, kory dębu, oczaru, rumianku, nagietka i innych roślin są wysoce skuteczne i często w pełni wystarczające do wyleczenia, jednak w cięższych przypadkach i przy obecności chorób współtowarzyszących, takich jak szczelina odbytu, stosuje się też maści na hemoroidy z antybiotykami, sterydami i substancjami przeciwświądowymi i przeciwbólowymi.

Pamiętać jednak należy, że terapia domowa to także zmiana diety i dostarczenie sobie większej ilości ruchu.

Related Post