Jak poradzić sobie z problemami żołądkowymi?

Osoby zmagające się z takimi przypadłościami jak zgaga czy refluks muszą borykać się z bolesnym pieczeniem w przełyku. Takie problemy są to najczęstsze dolegliwości związane z układem pokarmowym. Zgaga może pojawiać się, gdy zje się ciężkostrawny posiłek, jak i jest związana z niewłaściwie działającym przełykiem.

Jak radzić sobie ze zgagą?

Do najczęstszych problemów powodujących zgagę zaliczyć można nadmierne spożywanie:
– alkoholu,
– używek takich jak kawa,
– napojów gazowanych,
– tłustych potraw,
– smażonych potraw,
– cytrusów.
Do neutralizowania zgagi można wykorzystać naturalne metody. Do takich zaliczyć można picie ziół, naparów, herbat o właściwościach nieweljących zgagę. Jednym z takich naparów jest ten przygotowany z imbiru. Wystarczy go zalać gorącą wodą i odczekać dziesięć minut, aby przygotować domowy napar na zgagę. Innym rozwiązaniem jest zastosowanie specjalistycznych preparatów jak polprazol, które są specjalnie stworzone w celu redukowania objawów zgagi oraz refleksu.

Jak działa preparat?

reparaty mające redukować zgagę zawierają substancje aktywne, które mają za zadanie ograniczyć wytwarzanie soku żołądkowego. W polprazolu substancją taką jest omeprazol. Produkt może być stosowany przy występowaniu chorób wrzodowych dwunastnicy czy żołądka. Niwelować można takie objawy jak zgaga, reluks, które związane są również z zapaleniem przełyku czy refluksu żołądkowo-przełykowego. Wskazaniami do stosowania leku jest, także działanie profilaktyczne, które ma na celu zapobiegać rozwijaniu się wrzodów żołądka.

Related Post