Światowy dzień nerek Zdrowie W czym pomaga Castagnus?

W czym pomaga Castagnus?

Castagnus jest znanym produktem ziołowym, jaki ma za zadanie łagodzić objawy napięcia przedmiesiączkowego u kobiet. Preparat zakupimy w zasadzie w każdej aptece, a zaletą jest fakt, że jest on dostępny bez recepty. Korzystają z niego dorosłe kobiety, przyjmując regularnie tabletki. Kiedy warto skorzystać z preparatu? Czym się cechuje?

Na co pomaga Castagnus?

Problem związany z wysoką prolaktyną dotyka wiele kobiet, jakie borykają się z dolegliwościami towarzyszącymi PMS. Castagnus pozwala złagodzić zaburzenia cyklu menstruacyjnego, które są związane z dużym stężeniem prolaktyny we krwi kobiety. 1 tabletka posiada w składzie 4,5 mg suchego wyciągu z owoców niepokalanka. Wskazaniem do rozpoczęcia terapii w tym przypadku jest nieprzyjemny zespół napięcia przedmiesiączkowego. Castagnus bardzo dobrze wpływa na zmniejszenie:

  • obrzmiałych i bolesnych piersi,
  • zaburzeń gospodarki emocjonalnej,
  • bólów głowy,
  • obrzmień w okolicach stóp, twarzy i rąk.

 

Dawkowanie preparatu

Warto zauważyć, że Castagnus jest stosowany wyłącznie przez dorosłe kobiety, zazwyczaj po konsultacji z lekarzem. Dawkowanie wiąże się z przyjmowaniem 1 tabletki na dobę, co pozwala zmniejszyć dolegliwości poprzedzające miesiączkę. Tabletki przyjmujemy doustnie, a producent zaleca poranne przyjmowanie. Jeśli nie zauważymy poprawy po 90 dniach, należy skonsultować stosowanie leku ze specjalistą. Nie należy po niego sięgać wtedy, gdy nie mamy ukończone 18 lat.

Łagodzenie skutków PMS pozwala poprawić komfort życia w tych trudnych dla kobiet dniach.

Related Post