Ból brzucha

Do złagodzenia bólu brzucha można wykorzystać leki, które są dostępne bez recepty. Nie można jednak tego lekceważyć, ponieważ taki ból to zazwyczaj objaw rozwijającego się stanu chorobowego.

Rodzaje leków na ból brzucha

Duże nasilenie dolegliwości i utrudnione codziennie funkcjonowanie to wystarczające powody, żeby zgłosić się do lekarza specjalisty. W aptece można dostać tabletki na ból brzucha, takie jak No-Spa, Deespa oraz Buscopan Forte dlatego warto je zastosować, jeżeli samopoczucie nie jest dobre, a za chwilę ciężki dzień w pracy lub szkole. Ból brzucha to zazwyczaj niegroźny objaw krótkotrwałej dolegliwości. Zdrowy i silny organizm jest w stanie sobie poradzić z ze wszystkim.

Zlokalizowanie bólu

Czasami jednak jest to też zwiastun poważnej choroby, dlatego nie można tego bagatelizować. Zlokalizowanie miejsca występowania bólu oraz rozpoznanie towarzyszących objawów może pomóc wskazać przyczyny tej dolegliwości. Szczególnie ważne jest miejsce występowania bólu, konsystencja stolca oraz temperatura ciała. Kluczowy jest również szczegółowy wywiad lekarski, dzięki któremu można zrozumieć schorzenie, postawić diagnozę i ustalić właściwy plan leczenia. Objawy grypy jelitowej to przede wszystkim podwyższona temperatura, biegunka oraz wymioty. Przyczyną może być zakażenie wirusowe lub nietolerancja pokarmowa. Bazą leków dostępnych w aptekach bez recepty jest metamizol sodowy, który ma działanie przeciwgorączkowe oraz przeciwbólowe. Należy jednak pamiętać, żeby nie przyjmować leków zbyt często, ponieważ można w ten sposób uszkodzić wątrobę.

Related Post